Kdo, nebo co je Pazuzu?


Dnešní den si zapište do svých deníčků. Otevíráme totiž novou rubriku s názvem Horory a skutečnost, ve které se budeme postupně dívat na některé zajímavosti, ve kterých se svět filmových hororů zas tak moc neliší od světa skutečného. Dnes se podíváme na prvního adepta, který si říká o bližším prozkoumání a tím je Pazuzu.

Možná má jméno jako blbeček, ale věřte nám, že s tímto démonem byste se do křížku dostat nechtěli. Znám byl již starověkým Asyřanům v Babylonské říši. Právě ti mu toto jméno dali a hovořili o něm jako o poslu neštěstí či o zlu vymýtající zlo. Byl považován za krále větrných démonů, který vždy přicházel od jihozápadu. Sumerové jej velmi často zobrazovali na svých rytinách, většinou s tělem člověka, psí či lví hlavou, čtyřmi černými křídly a hadovitým penisem, o kterém se tvrdilo, že neustále uhníval. To byl důvod, proč Pazuzu vždy skřípe zuby a kvílí bolestmi.

Pazuzu byl pro obyvatele dávnověku velkou hrozbou a vzbuzoval velké obavy. I přesto jim však nebyl úplně cizí a často okupoval jejich skromné domácnosti. Je sice označován za zlého démona, ovšem lidmi byl často přivoláván k tomu, aby je zbavil jiných démonů. Vy jste jej mohli vidět například ve filmu Vymítač ďábla. V tomto snímku je tento démon zobrazen jako nelítostný pekelný kníže, tedy sám ďábel.

Stopy po něm můžeme nalézt také v Necronomiconu, kde je vykreslen do podoby entity přinášející veškeré zlo. Pokud někoho přepadne a postihne, není mu již pomoci. Nikdo jej nedokáže vypudit z těla posedlého a jeho osudem je tak dlouhá a bolestivá smrt. O tom jak takové vymýtání tohoto démona může vypadat si můžete pustit právě ve Vymítači ďábla.

Jaká je tvoje reakce na článek?
Smutné Smutné
0
Smutné
Nelíbí! Nelíbí!
0
Nelíbí!
AU! AU!
0
AU!
Super! Super!
0
Super!
HAHA HAHA
0
HAHA
TY VOLE! TY VOLE!
0
TY VOLE!
WTF WTF
0
WTF

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kdo, nebo co je Pazuzu?

Přihlásit se

restartovat heslo

Back to
Přihlásit se